Projektowanie i aranżacja wnętrz

Jesteśmy Architektami Wnętrz o nieszablonowym sposobie myślenia i projektowania wnętrz. Projektujemy mieszkania, domy i apartamenty w Ostródzie. Chętnie podejmujemy się aranżacji restauracji i kawiarni.

Jak wygląda współpraca z Architektem Wnętrz ?

Wszystko zależy, czy pracujemy online, czy Projektant przyjeżdża na miejsce budowy i konsultacje są wykonywane w trybie standardowym.

Biorąc pod uwagę tryb online, jest on dobrym rozwiązaniem dla małych projektów i głównie na etapie wykonania koncepcji.

Pracując w trybie standardowym przyjeżdżamy na miejsce, wykonujemy pomiary pomieszczeń i na ich podstawie przygotowujemy dokumentację po inwentaryzacji. W bliskiej odległości czasowej konsultujemy również inspiracje i pierwsze koncepcje.

Zatwierdzenie koncepcji przenosi nas na etap przygotowania projektu ostatecznego. W tym czasie wykonujemy wizualizacje ostatecznej koncepcji i sporządzenia dokumentacji.

Dlaczego warto ?

Pierwszym argumentem jest czas. Wszyscy mamy go coraz mniej a prowadzenie remontu lub wykończenia wnętrz wymaga bardzo dużo czasu.

Drugi równie ważny to dobór i analiza cen materiałów jak i elementów między innymi armatury lub mebli. Obecnie rynek elementów wykończeniowych jest przepełniony różnymi ofertami. Czasem warto skorzystać z droższych materiałów wysokiej jakości, ale co ważne często tą samą jakość otrzymamy w zdecydowanie lepszej cenie. Pojawia się pytanie jakie kryteria przyjąć.

Czas projektowania

Czas projektowania nowej i przemyślanej koncepcji, ustalenia materiałów i dostępności solidnych wykonawców to od 1-2 miesięcy.

Projekt na etapie inspiracji zawsze wydaje się szybki i prosty, kiedy jednak dochodzi kwestia wymiarów, budżetu, doboru kolorystyki i typowania odpowiednich elementów, okazuje się, że sporządzenie podstawowej dokumentacji może trwać nawet kilka tygodni. Dodatkowo warto jest przygotować dokumentację zrozumiałą dla wykonawcy. Niestety szkic poglądowy nie ma co się łudzić zaprowadzi nas do poprawek lub niemożliwych do naprawy niedociągnięć.

Zanim skusimy się na aranżację we własnym zakresie, przekalkulujmy ile czasu i pieniędzy wydamy na kosztowną naukę Architektury Wnętrz, a ile zapłacimy doświadczonemu Architektowi, który oprócz projektu wykona nadzór w trakcie prowadzonych prac.

Co wchodzi w skład projektu?

Kompleksowy projekt wnętrz obejmuje:

  • Konsultacje wstępne – określenie preferencji estetycznych Klienta, dokładnego zakresu prac i planowanego budżetu na cały projekt
  • Projektowanie pierwszych koncepcji aranżacji pomieszczeń
  • Konsultacje dotyczące wyboru ostatecznej koncepcji i potwierdzenie terminie
  • Wykonanie ostatecznej koncepcji i zatwierdzenie przez Zamawiającego

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania

kontakt@architektostroda.pl

+48 795 794 795

PROJEKTOWANIE I ARANŻACJA ŁAZIENKI – ARCHITEKT WNĘTRZ OSTRÓDA

Lokalizacje w których pracujemy

Projektujemy wnętrza w Ostródzie, Toruniu Brodnicy, Koszalinie, Kołobrzegu i Rewalu

Dla każdej lokalizacji przygotowaliśmy oddzielny serwis poprawiający komunikację z Klientami oraz prezentujący lokalne oferty usług i dodatków do wnętrz. Architekt Wnętrz Toruń obejmuje swoim zasięgiem Toruń i okoliczne miejscowości takie jak Lubicz, Brzozówkę, Obrowo, Lipno. Strona przygotowana dla Klientów z Kołobrzegu – Projektowanie Wnętrz Kołobrzeg obejmuje swoim zasięgiem Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Rewal i Trzęsacz, posiada rozszerzoną funkcjonalność przygotowaną dla Właścicieli hoteli, pensjonatów i apartamentów na wynajem. Zamieszczamy na niej dodatkowe informacje o ofertach dla Klientów instytucjonalnych. Architekt Wnętrz Koszalin koncentruje się na obszarze Koszalina Mielna i Unieścia, podobnie jak serwis w Kołobrzegu posiada poszerzony zakres informacyjny, pozwalający na zamówienie indywidualnych mebli na wymiar lub projektowania wnętrz pod wynajem. Natomiast serwis Architekt Wnętrz Brodnica jest dedykowany dla Mieszkańców Brodnicy i okolicznych miejscowości, również inwestorów zainteresowanych aranżacją pomieszczeń dla turystów przyjeżdżających na letni urlop, jak i właścicieli restauracji i lokali usługowych.